Před cestou

Bulharsko patří ke státům Evropské unie a jeho hlavním městem je Sofia. Jen samotné hlavní město se může pochlubit více než 250 historickými památkami. K vycestování do této země vám bude stačit platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Celní předpisy jsou zhruba stejné jako ty naše, takže vyvážet a dovážet můžete v přiměřeném množství jak alkohol, tak cigarety nebo potraviny. Měna používaná v Bulharsku je bulharský lev. Úředním jazykem je bulharština, v turistických oblastech však nebudete mít problém domluvit se anglicky nebo dokonce česky.

Jak do Bulharska?

Do Bulharska se dostanete letecky, autobusem, autem a vlakem. Cesta letadlem je nejpříjemnější, ale také nejdražší možností. Můžete využít pravidelné lety z Prahy do Sofie, létá se však i přímo do oblasti pobřežních letovisek jako je Burgas a Varna. Nejlevnější možností jak se dostat do Bulharska, je jízda pravidelnými autobusovými linkami z Prahy. Autem budete v Sofii za 12 hodin, za další 4 hodiny se již vykoupete v bulharském moři. Pokud pojedete vlakem, využijte lehátkové vozy. Při jízdě vlakem uvidíte krásnou rumunskou a bulharskou krajinu plnou horských vesniček a panenské přírody.

Bulharsko last minute

Mapa

 

www.bulharsko-letecky.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů